Üniversite Eğitiminde Özel Ders'in Önemi Üniversite Eğitiminde Özel Ders'in Önemi Boğaziçi Ders

Üniversite Eğitiminde Özel Ders 'in Önemi

Boğaziçi rehberlik kütüphanesi: Uzun ve zorlu bir lys-ygs maratonundan sonra üniversiteye girmeye hak kazanan pek çok öğrenci, bu sınavların yorgunluğunun üzerine ağır üniversite derslerine odaklanmakta zorluklar yaşamaktadırlar. Lisedeki eğitim sistemi sonrasında zorlu üniversite derslerine ve sınavlarına odaklanmak çoğu yeni lise mezununu sıkıntıya sokmaktadır. Edebiyat, Dil ve Anlatım, Matematik, Tarih gibi genel derslerden sonra calculus, mikroekonomi ilkeleri, Türk Vergi Sistemi, uluslararası ekonomi, Osmanlı Türkçesi, metin analizi, araştırma yöntemleri gibi mesleğe yönelik ve daha spesifik derslerde pek çok öğrenci bocalamaktadır. Bu noktada pek çok öğrenci bölümlerinin ya da seçtikleri mesleklerin kendilerine uygun olmadığı daha da kötüsü kendilerinin bu meslek ya da bölüm için yetersiz oldukları gibi bir kanıya kapılabilirler. Oysaki akranlarının da yaşadığı bu sorunun üstesinden gelmek çok kolay.

Üniversite Eğitiminde Farklı bir eğitim sistemine hazır olun

Öncelikli olarak üniversite eğitiminin lisedekinden çok daha farklı biçimde mesleğe yönelik olduğu ve üniversitede öğrendiğiniz dersleri iş hayatınızın pek çok alanında kullanacağınızı aklınızda bulundurmalı ve derslere bu düşünceyle yaklaşmalısınız. İlköğretim ve lisede belirli bir genel kültür bilgisi alan öğrenci üniversite eğitimi sırasında bunlara yenilerini ekleyerek mesleğe uygulamayı öğrenir. Bu sebeple kendinizi okuduğunuz bölüme çok daha fazla odaklamalı ve gerek ödevler gerekse sınavlarda elinizden gelenin en iyisini yapmayı hedeflemelisiniz.

Üniversite Eğitiminde Sınavları önemseyin

Özellikle lise dönemindeki gibi sınavlara son günde hazırlanmak gibi bir alışkanlık üniversite hayatında başarı sağlamayacağı gibi mesleki yeterliliğinizi olumsuz etkileyecektir. Okul ortalamanızın yüksek olması mezuniyet sonrasında size kurumsal şirketlerin ve akademik hayatın kapılarını çok daha kolay açacaktır. Bu sebeple dersleri birer yük, sadece geçer not alınması gereken gereksiz bilgi yığını olarak görmekten ziyade bu derslere hayattaki misyonunuzu etkileyecek, mesleğinizi icra ederken sizi bir adım ileriye taşıyacak eğitim süreci gözüyle bakmak sizi üniversite hayatınızda motive edecektir.

Kendinize Yatırım Yapın

Yüksek bir okul ortalaması hedeflemek, çok çalışmayı da beraberinde getirir. Özellikle mühendislik bölümleri, iktisat, işletme, hukuk gibi görece zor bölümlerde eğer belirli bir eğitim temeli yoksa maalesef çok çalışmak da yeterli gelmeyebilir. Böyle noktalarda ise eksik olduğunuz alanları bilmek ve bu alanlarda uzman birinin yardımını almak hem not ortalamasının yükselmesini sağlayacak hem de size mesleki anlamda yetkinlik kazandıracaktır. Rekabetin yüksek olduğu iş dünyasında kendinizi sağlama almak ve geleceği garantilemenin yolu üniversite yıllarında kendinize yaptığınız yatırımlardan geçmektedir. Bu sebeple, sadece not ortalamanızı yükseltmek için değil, aynı zamanda mesleki anlamda yeterlilik kazanmak için de bölümünüzdeki derslerinize hakim olmak zorundasınız.

Özel Ders Pek Çok Konuda Çözüm Getirebilir

Tıptan mühendislik bölümlerine, filoloji bölümlerinden iktisat, ekonomi ve uluslararası ilişkiler gibi ekonomi temelli disiplinlere kadar her bölümde öğrencilerin zorlandığı bir ders muhakkak bulunmaktadır. Öğrencinin kendisini bu açıdan tek görmesi, yetersiz hissetmesine ve okuduğu mesleğe uygun olmadığını düşünmesine yol açabilir. Ancak bu hatalı düşüncelerden birebir ders alarak eksikliklerinizi gidermek aracılığıyla kurtulmanız mümkündür. Bu alanda hizmet veren pek çok kurum bulunmaktadır. Boğaziçi Ders ise alanının önde gelen kurumlarından biri olarak pek çok üniversite öğrencisine bu konuda yardımcı olmaktadır.

Boğaziçi Ders size birçok özel ders konularında ve öğretmenlerinde yardımcı olabilir

Boğaziçi Ders üniversite özel dersleri için ayrı bir departmana sahiptir ve bu departmanda alanının önde gelen isimleriyle çalışmaktadır. Yetkin akademisyenlerden birebir ders alan öğrenciler, hem okul ortalamalarını yükselterek akademik kariyerin önünü açarken hem de mesleki anlamda edindikleri bilgilerle rakiplerinin önüne geçmektedirler. Boğaziçi Ders’in üniversite öğrencilerine sunduğu derslerden bazıları pek çok bölümün ortak derslerini kapsarken alan içi dersler de aynı şekilde uzman akademisyenler tarafından verilmektedir. Bu derslerden bazıları, uluslararası ekonomi, siyaset bilimine giriş, parasal iktisat, muhasebe, genel işletme, calculus 1, calculus 2, Osmanlı Türkçesi, mikro ekonomi, makro ekonomi, ekonometri, ileri mikroekonomi, ileri makroekonomi, istatistik, Türk Vergi sistemi gibi öğrencilerimizin zorlandığı, çoğunlukla matematik temeli gerektiren derslerdir. Bununla birlikte, artık iş dünyasında olmazsa olmaz gözüyle bakılan yabancı dil için de akademisyenlerden oluşan bir kadroyla hizmet vermektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin zorluk çektiği diğer derslerde de alanında uzman kadrosuyla öğrencilere bire bir yardımcı olunmaktadır. Bogaziçi Ders’le iletişime geçmek için bogaziciders.com sitesinde özel ders talep formu doldurmanız yeterli. Tüm öğrencilere başarılı bir akademik hayat temennisiyle…

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.