Öğeyi Oyla
(0 oy)

Özel ders öğretmeninde bulunması gereken özelliklerin genel başlıkları: Branş alanında eksiksiz Genel kültürlü, Branş alanını gelişmelerini takip eden, Pedagojik formasyonu etkin

Özel ders öğretmenin öğrenci ide başarıyı sağlama için kesinlikle tecrübeli olmalıdır. Kendi alanı matematik, fizik ya da fen ne olursa olsun en az birkaç yıllık eğitim tecrübesi olması gerekir. öğretmenlik tecrübesi sınıf ortamındaki tecrübeden farklıdır.

Özel ders gerek öğrenci evinde gerekse ofis ortamında işlensin öğrenciyi etkileyebilmenin püf noktalar vardır. Kendini geliştirmek isteyen öğretmenler, farklı öğrenci modellerini ile farklı ortamlarında çalışmış olmalıdır.

Özel ders ortamında öncelikle öğrenci kendini rahat ve güvenilir hissetmelidir. Kendini rahat hissettirebilecek ortamda öğrenci, öğretmeni ile rahat iletişim kurabilir. Çekinmeden sıkıntısını anlatabilmelidir. eğitim ortamının öğrencinin evi olması öğrencinin rahatı için büyük bir avantaj olsa da mutlak bir rahatlık söz konusu değildir. Öğretmeni iletişimi iyi sağlamalıdır. eğitim ortamı eğer etüd merkezi ise bu nokta da öğretmen öğrencisini rahatı için daha fazla gayret sarf etmelidir. Öğrencinin yabancı olduğu bir ortamda motive edilebilmesi zordur.

İyi bir öğretmende bulunması gereken özelliklerin amacı verimli ders çalışmasına hizmet etmektir.

Örgün Eğitim

Örgün eğitim, amaca göre hazırlanmış programlarla okul çatısı altında, belirli yaş grubundaki ve aynı seviyedeki bireyler için yapılan düzenli eğitimdir.

BİRE BİRDİR, öğretmenle öğrenci arasındaki uzaklığı en aza indiren öğretim şeklidir.

EN İYİ VE RİMİ SAĞLAR, Boğaziçili öğretmenler sayesinde en az zamanda daha fazla konu işlenir. Bu nedenle öğrenme verimi yüksektir. Öğretmen birçok konuyu çok kısa bir zaman zarfında bitirebilmenin kestirme yoludur.

İLGİ ODAĞI OLMANIZI SAĞLAR, Her an göz önünde bulunan öğrenci sürekli motive edilir. Bu eğitim sistemimizin en zayıf noktalarından birisine çözüm getirmektedir. İlgi alanından uzak öğrenci yeterince motive olamaz; bu da onun derslerden soğumasına ve hatta dersi sevmemesine neden olur. Eğitmenlerimiz bu soruna etkin bir şekilde çözüm getirilir.

ANINDA YARDIM SAĞLAR... Kafanıza takılan soruyu öğretmeninize her an sorabilirsiniz, yapılan yanlışlar yanı başınızdaki öğretmen tarafından hemen çözülür. Buda öğrenme zevkini ve motivasyonu arttırır. Oysa çoklu eğitimin yapıldığı okul veya dershanede bu yardımı her an alamayabilirsiniz.

AİLENİN BİLGİLENMESİNİ SAĞLAR, öğretmen ve veli arasındaki iletişimi en yüksek noktaya çıkarır. Bu şekilde velinin her hafta düzenli olarak bilgilenmesi sağlanır. Matematik, fizik, kimya, İngilizce öğretmenlerini BogaziciDers grubunda bulabilirsiniz. Boğaziçili öğretmenler ile bu soruna etkin bir şekilde çözüm getirilir. Boğaziçili öğretmenler ile matematik, fen, fizik, kimya ve ingilizce dersleri BogaziciDers.com hizmetinizde.

İlköğretim-TEOG düzeyinde Matematik, Fen ve Teknoloji ve İngilizce 

YGS-LYS düzeyinde Matematik, Fizik, Kimya ve İngilizce

İngilizce matematik, İngilizce fizik, İngilizce kimya ve İngilizce biyoloji 

Yabancı Dil düzeyinde İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İtalyanca ve Çince 

Üniversite öğrenimi düzeyinde Calculus, Ekonomi, Ekonometri, Bilgisayar ve İstatistik 

Özel Ders Talep Formu

Eğitim danışmanlarımız aşağıda vereceğiniz bilgilere göre sizi arayarak bilgi verecektir.

En kısa sürede eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.