ALES/2 Ne Zaman Yapılacak?

Bugün yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından koronavirüse karşı alınan yeni önlemler açıklandı. Bu önlemler arasında hafta sonu tam gün sokağa çıkma yasağının uygulanacağı da yer aldı.

6 Aralık 2020 tarihinin pazar gününe denk gelmesi ve o gün ALES sınavının olması adayların kafasını karıştırdı.

Peki ALES ertelendi mi, iptal mi edildi?

ÖSYM açıklama yaptı mı? 1-12 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru işlemleri alınan ALES/2 sınavı için geri sayım başladı. 6 Aralık 2020 Pazar günü uygulanacak olan ALES sınavı için heyecan dorukta.

Peki hafta sonu yasaklarının geri gelmesiyle birlikte sınavlar da ertelendi mi? ALES/2 sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? İşte ALES adaylarının öğrenmek istediği bilgiler...

ALES ERTELENDİ Mİ, İPTAL Mİ?

ÖSYM, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarını erteledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan Kabine Toplantısı sonrası AVM'ler, sokağa çıkma yasağı, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı otobüs kullanımı, kamu kuruluşları mesai saati düzenlemesi gibi pek çok konuya değinildi. Bu kapsamda, ALES ertelendi mi? 6 Aralık ALES iptal mi edildi? gibi soruları da merak edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıklamasının ardından 2020 ALES sınavının akıbeti merak edilmeye başlandı. Peki ALES ertelendi mi? ALES sınavı iptal mi edildi? İşte detaylar...

ALES ERTELENDİ Mİ?

Kabine toplantısı sonrası haftasonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklandı. 06 Aralık 2020 tarihinde Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) düzenlenecekti. Binlerce aday "ALES sınavı iptal mi edildi?" sorusunun yanıtını araştırıyor.

ÖSYM, ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarını koronavirüs sebebiyle ileri bir tarihe erteledi. 6 ARALIK 2020

ALES/2 SINAVI İPTAL Mİ EDİLDİ?

Konu ile ilgili ÖSYM'den ilk açıklama geldi. ALES sınavına girecek olan öğrenciler ve gözetmenlerin hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf olup olmayacağı bu hafta içi belli oldu.ÖSYM, ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarını koronavirüs sebebiyle ileri bir tarihe erteledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamanın ardından gelen yeni kısıtlamalarla bazı sınavlar için erteleme kararı alındı. Bu konuyla ilgili en çok merak edilen "ALES ertelendi mi, ALES iptal mi oldu" soruları oldu. Peki ALES sınavı nasıl yapılacak? Daha çok akademik kariyer hedefleyenlerin katıldığı ALES sınavını ÖSYM yılda iki kere ALES sınavı gerçekleştiriyor.

6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan ALES 2 sınavı ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 7 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak. Binlerce kişinin gireceği ALES 2 sınavı 6 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada tüm Türkiye'yi etkileyen yeni kısıtlamalarla ilgili bilgi verdikten sonra, MEB tarafından yapılacak AÖL ve AÖO sınavları erteleme kararı aldı. Bu ertelemelerin ardından 2020 ALES 2 erteniyor mu, ALES iptal mi oldu sorularına cevap aranmaya başlanıyor. İşte güncel 2020 ALES tarihleri...

2020 ALES 2 ERTELENİYOR MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamasının ardından, ALES sınavına girecek olan vatandaşlar ALES 2 sınavının ertelenip ertelenmeyeceğine dair araştırmalara başladı.

Artan koronavirüs vakalarından dolayı, sınavların nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. AÖF ve AUZEF gibi sınavların online yapılması, MEB'in AÖL ve AÖO sınavlarını ertelemesi ile ALES sınavlarının ne olacağı araştırıyor. ALES 2 son durum ne olacak merak eden vatandaşlar, ALES sınavlarının iptaline ya da ertelenmesine ilişkin son dakika ALES ÖSYM duyurusu bekliyor.

ALES 2 İPTAL Mİ?

Yapılan Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "okullar 2021 yılında uzaktan eğitim alacak" açıklaması ile bu hafta sonu yapılacak olan ALES 2 sınavı iptal mı oluyor merak edildi. ALES 2'nin iptaline ya da ertelenmesine ilişkin ÖSYM'den açıklama geldi.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Sokağa çıkma kısıtlamasının tüm Türkiye'de hafta sonunu kapsayacak olmasının ardından ALES 2 sınavı nasıl yapılacak merak ediliyor. ÖSYM takviminde güncel ALES 2 tarihi 6 Aralık 2020 olarak gözükmektedir. Fakat ÖSYM'den yapılan açıklamayla ALES sınavları ertelendi.