Ögeler etikete göre görüntüleniyor: ekonometri

Çarşamba, 31 Aralık 2014 02:00

Calculus 2

Kalkülüs - Calculus ve Ekonomi – Economics dersleri, en önemli ve temel derslerdendir. Öğrenciler farklı bölümlerden olsalar bile, binlerce öğrenci bu temel derslerin üzerine kendi alan derslerini işleyeceklerdir. Calculus derslerini, Math 101 – 102 – 201 – 202 özel ders; ekonomi derslerini ECON ya da EC 101 – 102 özel ders ve Ekonometri, İstatistik özel ders oluşturmaktadır. Üniversite özel ders tekliflerinde calculus özel dersi ilk sırada gelmektedir.

Yayınlandığı Kategori II. Yarıyıl
Salı, 30 Aralık 2014 02:00

Ekonometri 1

Ekonometri 1 Özel Ders

Ekonometri Özel Ders, öğrencilere en iyi hizmeti sunabilmek adına alanında uzman akademisyenler tarafından verilmektedir.

Boğaziçi Özel Ders olarak biz, sektördeki diğer rakiplerimizden ayrı, öğrencilere daha iyi anlayabilmeleri ve analiz edebilmeleri için en iyi metotları kullanmaktayız. Ekonometri bildiğimiz gibi İstatistik derslerinin devamı olan ve ne kadar İstatistik dersi zor ise Ekonometri bir o kadar zor gelmektedir öğrencilere.

Boğaziçi Ders farkı; hocalarımızın tamamı alanında uzman akademisyenlerden oluşmaktadır. Farklı akademisyenlik seviyenlerinde olan hocalarımız, Profesör, Doçent veya doktor seviyelerinde olabilmektedir.

Ekonomi Nedir? Nasıl Bir Derstir?

Ekonometri dersi öğrencilerin sayısal zekaya sahip olmalarını gerektiren bir derstir. Eğer öğrenci sayılarla ve matematikle ilgili değilse bu derste başarılı olamamaktadır. Ancak Boğaziçi Özel Ders öğrencilere bu noktada yardımcı olmaktadır. Onlara iktisat teorisinin kanıtlandığı bu derste matematik ve istatistik yöntemlerini, kullanabilmeleri sağlamaktadırlar.

Ekonometri Özel Ders Konuları

Ekonometrik yaklaşımlar, Yapısal Analiz, Öngörü ev İktisadi Politika, Sözel Geometrik Matematiksel ve Ekonometrik Modeller, Ekonometrik Teknikler, İktisadi gerçekler ve veriler, İstatistiksel Teori, Basit Korelasyon Katsayısı, Tahmin ve Hipotez testleri, Basit Doğrusal Regresyon Modeli, Regresyon Modeli Varsayımları, Regresyon Tahminlerinin Yorumu ve Belirleme Katsayısı, Çoklu Regresyon Analizi ve Çözümleri, T test, F test,

Econometrics Özel Ders, Boğaziçi Özel Ders uzman hocaları tarafından İngilizce olarak da verilmektedir. Econometrics Özel Ders almak isteyen öğrenciler için İngilizce ders konuları şu şekildedir : Regression and Eviews, Classical Two-variable Regression Model of Estimators, Hypothesis Testing, Multiple Regression, Estimation, Hypothesis Testing, Multicollinearity, Specification Error, Alternative Functional Forms, Dummy Varibles, Qualitative Choice and Limited Dependent Variable Models, Simultaneous Equation Models, Dynamic Models, Unit Roots and Cointegration, Pooling, Panel Data

Ekonometri ve istatistik dersleri üniversite dersleri içerisinde zor olan derslerdendir. Ekonometri – Econometrics dersinin anlaşılmasını sağlayan en verimli yol ekonometri özel ders öğretmeni ile çalışmaktır.
Üniversite düzeyinde özel ders sürecinde karşılaşılan dezavantajlar ekonometri özel dersinin önemini daha da arttırmıştır. Ekonometri özel ders tekliflerinde karşılaşılan durumlar:

  • Kısa zamanda ekonometri derslerinin konularını anlamlandırılması gereklidir.
  • ‘Özel ders öğretmeni’ nde aranan nitelikler üst düzeyde olmalıdır.
  • Ekonometri özel ders öğretmenlerinin sayısı oldukça azdır.
  • Ekonometri özel dersinin maliyeti, diğer özel ders ücretlerine göre yüksektir.

Üniversite birebir ekonometri özel ders öğretmenleri ile kısa zamanda çok bilgi işlenir; anlaşılmayan konular anında öğretmene sorulabilir; yanlış anlamalar ortaya çıkarılır ve konulara farklı bir açıdan bakılır.

Üniversite düzeyinde özel ders; Ekonometri – Econometrics, ECON, ECO, özel ders öğretmenleri BogaziciDers.com’da.

Yayınlandığı Kategori III. Yarıyıl

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.