calculus özel ders calculus özel ders Boğaziçi Ders

Kalkülüs - Calculus ve Ekonomi – Economics dersleri, en önemli ve temel derslerdendir. Öğrenciler farklı bölümlerden olsalar bile, binlerce öğrenci bu temel derslerin üzerine kendi alan derslerini işleyeceklerdir. Calculus derslerini, Math 101 – 102 – 201 – 202 özel ders; ekonomi derslerini ECON ya da EC 101 – 102 özel ders ve Ekonometri, İstatistik özel ders oluşturmaktadır. Üniversite özel ders tekliflerinde calculus özel dersi ilk sırada gelmektedir.

Calculus dersi iktisat, mühendislik ve fen edebiyat fakültelerinin temel dersi olması onun özel ders tekliflerindeki yerini artırmıştır. Mikroekonomi dersi, “calculus” u iyi kullanmayı gerektirir. Calculus analizi ile tüketici davranışları incelenir. Pazar ekonomisinde riskler, belirsizlikler ve ekonomik kaynaklardaki dağılım incelenir.

Makroekonomi dersi, mikroekonomi dersini temel alarak işlenecektir. Elimizdeki durumların analizini yaptıktan sonra artık yatırım yapabiliriz. Uzun vadeli büyüme, dalgalanmalar ve iktisadi politikalar bu dersin alt konularıdır.

İstatistik ve ekonometri dersleri üst dönem önemli ekonomi derslerdendir. Zorluk derecesi diğerlerinden daha da fazla olan istatistik ve ekonometri derslerinin konuları özel ders öğretmenleri ile kısa zamanda öğrenciye kazandırılır.

Üniversite düzeyinde özel ders; Calculus, Ekonomi, ECON, ECO, Ekonometri ve İstatistik özel ders öğretmenleri BogaziciDers.com’da

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)
Lütfen tam adınızı giriniz

E-mail(*)
Lütfen e-mail adresinizi giriniz

Telefon(*)
Lütfen telefon numaranızı giriniz

Talep Edilen Ders(*)
Lütfen bir ders seçiniz

Seviye(*)
Lütfen bir seçim yapınız

Ders Tipi(*)
Lütfen bir seçim yapınız

(*)
Lütfen açık rıza metnini okuyup kabul ediniz

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.