LGS Hazırlık Kursu LGS Hazırlık Kursu Boğaziçi Ders

LGS Hazırlık Kursu 

Sınava hazırlık, sistematik bir çalışma gerektirir. Bu nedenle öğrencilerimiz için tam teşekküllü bir LGS hazırlık kursu planlarız. Her öğrencimizle özel olarak ilgilenebileceğimiz sınıflarımız, çok az sayıda öğrenciye sahiptir. 

En fazla 12 kişilik gruplarımızda öğrencilerimizin her birine sanki birebir eğitim veriyormuşçasına ilgileniriz. 

Bu hususta grup dersleri yanında özel dersleri tercih edenler için özel LGS hazırlık dersleri de veririz. Öğrencilerimizin tamamı için en iyi öğrenme koşullarını sunmayı önemseriz. Bunun için işimiz konu anlatımından ve soru çözümünden çok daha fazlasıdır. 

Zamanın ötesinde bir eğitim gerçekleştirmeyi hedeflemiş olmamız dolayısıyla günümüz şartlarında bütün öğrencilerimize kapsamlı bir eğitim fırsatı sunarız. 

LGS hazırlık sürecini en kaygısız şekilde atlatmalarına yardımcı olmak adına öğrencilerimizin düzenli rehberlik görüşmeleri ile psikolojik açıdan destek almalarını önemseriz.  

LGS Hazırlık Kursu Neleri Kapsar?

Liseye Geçiş Sınavı, ortaokuldan liseye geçiş yapacak olan öğrencilerimizin puanlarına göre yerleşeceği sınav türüdür. Eğitim hayatının önemli bir dönemini kapsayan lise öğrenimi de üniversite ve diğer öğretim kademeleri kadar önemlidir. 

Bu nedenle Boğaziçi Ders ayrıcalığıyla öğrencilerimize sunacağımız LGS hazırlık dersleri kapsamında: Matematik, Fen, Türkçe, Din kültürü, inkılap tarihi dersleri için öğrencilerimize LGS seviye tespit sınavı neticesinde özel bir program hazırlarız. 

Programımızı: 

  • Konu anlatımları
  • Soru çözümleri
  • Etütler 
  • Deneme sınavları
  • Rehber öğretmen ile görüşmeler şeklinde öğrencilerimizin sadece ders almalarından ziyade onları tam manasıyla sınav psikolojisine hazırlamak üzerine kurgularız. 

Aslında sınav psikolojisi birçok öğrenci için olumsuz bir çağrışım yapar. Bunu çok iyi bildiğimiz için öğrencilerimize önce sınavın mantığını anlatmayı, etkili konu anlatımları ve ders çalışma yöntemleri ile destek olmayı hedefleriz. Bu bağlamda her dersin ve konunun soru çözüm tekniklerini, sınavda öğrencilerimizin karşılaşabileceği tuzak soruları onlarla paylaşırız. 

Çok uzun saatler çalışmak yerine etkili ve planlı çalışmaları için onları teşvik ederiz. Bu konuda zorlandıkları takdirde düzenli rehberlik görüşmeleri ile çalışma planlarını yeniden gözden geçiririz. Sınavı zorlu bir yol olarak görmektense sınava hazırlık dönemini yeni bir öğrenim döneminin başlangıcı olarak karşılamalarını sağlamaya çalışırız. 

En Az Kaygı ile LGS Hazırlık Süreci 

Sınavdaki başarısızlığın nedenlerini gözden geçirecek olursak: 

  • Disiplinli çalışmamak
  • Etkili ve doğru tekniklerle LGS kursu almamak 
  • Sınava hazırlık sürecinde yeterince psikolojik destek alamamak şeklinde ifade edebiliriz. 

Bazı öğrencilerimiz, çalışma disiplinini oturtmakta zorluk yaşayabilirler. Ancak yaşadıkları bu kaygıyı rehber öğretmenimiz aracılığıyla gerçekleştireceğimiz özel görüşmeler sayesinde yenmelerine yardımcı oluruz. 

Kaygıyı ortadan kaldırmanın en temel yolu, ilk olarak öğrencinin neden kaygılandığını bilmekten geçer. Kaygının en temel nedeni ise öğrencinin ailesine ve çevresine mahcup olma korkusudur. Örneğin öğrenci kendi üzerinde fazla baskı hissediyor, bu nedenle sınava çalışmaya odaklanmak yerine kaygıya odaklanıyor olabilir. 

Öğrencimizin zihnini bu odaktan alıp ders çalışmaya odaklayarak fazla kaygı üretmesinin önüne geçmeye çalışırız. İşte bu sebeple Boğaziçi Ders olarak LGS hazırlık kursu ve diğer bütün kurslarımızı basmakalıp eğitimlerden farklı bir sistemle oluşturmayı önemseriz. 

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünen, kaygılarını anlayan bir sistemi benimseriz. Bu nedenle zamanın ötesinde bir eğitim anlayışına sahibiz. Kısacası sadece öğretmeye değil, öğrenmenin arkasındaki engelleri kaldırmaya odaklanırız. Her koşulda en iyi eğitimi vermek için çalışmaya devam ederiz.  

Neden LGS Hazırlık Kursuna İhtiyaç Var?

LGS, ortaokul öğrencilerinin liseye geçiş sürecinde hazırlanması gereken bir sınav türüdür. Bu yaş grubundaki çocukların tamamının kendi başına disiplinli bir sınava hazırlık süreci yaşaması ise çok zordur. Çünkü LGS hazırlık diğer bütün sınavlarda olduğu gibi sınav mantığına uygun ders çalışmayı ve düzenli soru çözmeyi gerektirir. 

Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin yanında olan, konu eksiklerini gideren, soru çözümünde doğru teknikleri uygulayan öğretmenlerimiz süreci kolaylaştırır. Sınava hazırlık süreci her öğrencinin kendisine yol gösterecek birine ihtiyaç duyduğu zamanlardandır. Böyle zamanlarda bazen öğrencilerimizin deneme sınavlarında aldıkları düşük puanlar nedeniyle morallerinin bozulduğunu gözlemleriz. 

Ancak bu durumun bir olumsuzluk değil şans olduğunu anlamaları gerektiğini ve eksiklerini görme şansları olduğunu onlara anlatırız. Neticede her öğrencimizle birebir ilgilenerek LGS hazırlık kursu boyunca onları sınava enformatik ve psikolojik anlamda hazırlamayı hedefleriz. 

Siz de bu etkili eğitim ve öğretim sisteminden faydalanmak için şimdi çocuklarınızı Liseye Geçiş Sınavı Hazırlık kurslarımıza kaydettirebilirsiniz. 

 

Yaz Kampı Talep Formu

Lütfen Beni Arayın.
İsim Soyisim(*)
Adınız Soyadınız

E-mail(*)
Invalid email address.

Telefon(*)
Hatalı Giriş

Yaz Kampı(*)
Please tell us how big is your company.

Şube Seç
Invalid Input

Eğitim Modeli(*)
Please specify your position in the company

(*)
Invalid Input

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi en kısa sürede arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.