Makroekonomi 1 Özel Ders Makroekonomi 1 Özel Ders Boğaziçi Ders

Makroekonomi 1 Özel Ders

Makroekonomi özel ders, öğrencilerin bir diğer kabusu olan Makroekonomi konu anlatımı ve sınavlara hazırlanan öğrenciler için yardımcı olmayı amaçlar. Makroekonomi, ekonomist olmak isteyen her öğrencinin kesinlikle bilmesi gerektiği bir derstir.

Makroekonomi Nedir?

Genel olarak tüm üretici ve tüketicileri, enflasyonu ve istihdamı konu alan ve ekonomiyi bütün olarak ele alan bir derstir. Aslında Makroekonomiyi pasta, Mikroekonomiyi de pasta dilimi olarak düşünebiliriz. Makroekonomi orman, Mikroekonomi ise ağaç gibi benzetmelerle derslere genel bir bakış sağlayabiliriz.

Boğaziçi Özel Ders uzman ve deneyimli akademisyenleriyle öğrencilerin iktisat teorilerini ve metotlarını daha iyi analiz etmeleri için onlara yardımcı olmaktadır. Bir iktisat öğrencisinin Mikroekonomi Özel Ders ve Makroekonomi Özel Ders sayesinde daha iyi bir ekonomist olacağı bir gerçektir ve sektördeki farkımız iyi bir ekonomist yetiştirmek için gerekli olan uzman kadromuzdur.

Makroekonomi Özel Ders Konuları

Temel makro ekonomik değişkenler, Temel makro ekonomik modeller: Klasik model, Keynesyen model, İşsizlik, Tüketim, Tasarruf ve yatırım, Enflasyon, Milli gelir hesapları, Toplam talep ve toplam arz analizi, Reel balans etkisi, İki sektörlü Keynesyen denge modeli, Üç sektörlü Keynesyen denge modeli, Dört sektörlü Keynesyen denge modeli, Para ve banka, Uluslararası iktisat, İktisadi büyüme ve kalkınma, Ekonomik konjonktür, Denge milli geliri: IS, LM, BP eğrileri ve analizi

Macroeconomics Özel Ders, dersi İngilizce alan öğrencilere de dersi İngilizce olarak yardımcı olabilmektedir ve konular şöyledir: Financial system, Measuring an economy’s output and income, Unemployment and labor market, Income distribution, Money and the Money supply, Inflation, Interest rates, Exchange rates, Business cycles, Monetary policy, Fiscal policy and spending

Üniversite derslerinde özel ders taleplerine bakıldığında calculus ve ekonomi derslerinin ilk sırayı aldığı görülür. Makroekonomi ve mikroekonomi dersleri matematik-calculus analizi gerektirdiği için öğrencileri biraz zorlamaktadır. Öğrenciler farklı bölümlerden olsalar da ekonomi ve makroekonomi gibi temel dersler birçok öğrenci tarafından alınır. Üst sınıflardaki ekonomi dersleri de bu temel derslerin üzerine işleneceği için makroekonomi ve mikroekonomi derslerinin iyice anlaşılması gerekir.

Üniversite düzeyinde özel ders sürecinde karşılaşılan dezavantajlar makroekonomi özel dersinin önemini daha da arttırmıştır. Makroekonomi özel ders tekliflerinde karşılaşılan durumlar:

  • Makroekonomi özel ders öğretmenin sayısının az oluşu.
  • Makroekonomi dersinin sınavlarının olduğu haftalarda zamanın kısıtlı olması
  • Kurumsal özel ders öğretmenlerinin az sayıda oluşu

Özel dersin üniversite derslerinde kazandırdığı zaman ve bilgi avantajı vardır. Özel makroekonomi ya da “macroeconomics” dersleri ile kolaylıkla başarı kazanılır. Kurumsal özel ders öğretmenleri ile üniversite düzeyinde özel ders; makroekonomi – macroeconomics özel ders, mikroekonomi özel ders, ECON, ECO, EC, ekonomi özel ders öğretmenleri ile başarıyı yakalayın.

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)
Lütfen tam adınızı giriniz

E-mail(*)
Lütfen e-mail adresinizi giriniz

Telefon(*)
Lütfen telefon numaranızı giriniz

Talep Edilen Ders(*)
Lütfen bir ders seçiniz

Seviye(*)
Lütfen bir seçim yapınız

Ders Tipi(*)
Lütfen bir seçim yapınız

(*)
Lütfen açık rıza metnini okuyup kabul ediniz

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.