TYT - AYT Hazırlık Kursu TYT - AYT Hazırlık Kursu Boğaziçi Ders

TYT - AYT Hazırlık Kursu

 TYT - AYT hazırlık kursu, öğrencilerimizin üniversiteye geçiş dönemine hazırlandığı süreci ifade eder. Burada öğrencilerimiz için oluşturduğumuz 8, en fazla 12 kişilik sınıflarda derslerimizi maksimum verimlilikle vermeye özen gösteririz. TYT ve AYT hazırlık kursları kapsamında eşit ağırlık ve sayısal olmak üzere farklı sınıflar oluştururuz. 

Hazırlık kursuna katılan öğrencilerimize girdikleri seviye tespit sınavı neticesinde oluşturduğumuz müfredata uygun eğitim veririz. Anlamakta zorlandıkları konulara daha fazla zaman ayırarak eksiklerini kapatmalarında onları destekleriz. 

TYT - AYT hazırlık kursu,  her bölüm için sınavda çıkacak olan derslerin konu anlatımını alanında uzman öğretmenlerimizle gerçekleştiririz. Konu anlatımlarını soru ödevleri, soru çözümleri, etütler, deneme sınavları ile destekleriz. Türkiye’nin en iyi devlet liselerinde çalışmış öğretmen kadromuzla sınava hazırlıkta öğrencilerimizin rakiplerinden avantajlı olmalarını sağlarız. 

Özel ya da Grup Ders Seçeneği  

Öğrencilerimize salgın sürecinde yaşanan aksaklıkların olumsuz etkilerini telafi etmeleri için kapsamlı bir eğitim sistemi hazırlarız. Onları  talepleri doğrultusunda isterseniz özel ders programımıza isterseniz grup derslerimize kaydettirebilirsiniz. 

TYT-AYT hazırlık kursu içinde her dersi pratik ve akılda kalıcı bir şekilde anlatmayı önemseriz. Öğrencilerimiz için gerekli ders ekipmanlarını ve soru bankalarını temin ederiz. Hazırladığımız kurslarda hiçbir konuda eksik kalmadan, soru çözüm yöntemlerini daha pratik bir şekilde öğrenmelerini sağlarız. 

Pratik hap bilgileri kolay öğrenebilecekleri formülasyonların yanında ezberlemeleri gereken noktaları daha kolay ezberlemeleri için özel formüllerimiz mevcuttur. Öğrencilerimizin her biri bizim için ayrı ayrı değerlidir. Bu nedenle onlar için hazırladığımız ders grupları dışında her birine özel çalışma programları hazırlarız. 

Biliriz ki her öğrencinin her derste sergilediği başarı eşit değildir. Örneğin bir eşit ağırlık öğrencisi sayısal derslerde başarı gösterirken tarihte aynı başarıyı gösteremiyor olabilir. Bu durumda öğrencinin zorlandığı konuları tespit ederiz. Ders hocalarımızla birlikte öğrencilerimizin eksik olduğu bu konuları nasıl daha kolay öğrenebileceğini onlara adeta bir koçluk vererek öğretiriz.      

TYT - AYT hazırlık Kursu Programı 

TYT AYT hazırlık grupları için: 

Eşit Ağırlıklarda: matematik, geometri, Türkçe, edebiyat tarih, coğrafya

Sayısallarda: matematik, geometri, Türkçe, fizik, kimya, biyoloji derslerinde konu anlatımları, soru çözümleri ve etütler yaparız. 

Her iki sınava da hazırlık yapan lise öğrencilerimize kurumumuz içinde gerçekleştirdiğimiz deneme sınavları yanında Türkiye çapında denemelere girme şansı da sunarız. Özdebir tarafından gerçekleştirilen Türkiye geneli deneme sınavları ile öğrencilerimize, gerçek sınava yakın bir denemeye girme olanağı veririz.

TYT - AYT Hazırlık Kursu Nasıl Olmalı?

Sınava hazırlık kursları, sadece konu anlatımı ve soru çözümünden ibaret olmamalıdır. Çünkü sınav sadece konuları anlamak ve soruları çözmekten ibaret değildir. Üstüne basa basa söylemek istediğimiz önemli bir detay şudur ki: “Öğrencilerimiz konuları ne kadar iyi kavrasalar da bazen soru çözümlerinde belli teknikleri uygularken zorlanabilirler.” Ancak bu aşılması mümkün olmayan bir sorun değildir. 

Uzman branş öğretmenlerimiz aracılığıyla her bir öğrencimiz çözmekte zorlandığı konuları daha kolay öğrenmelerini sağlarız. Onları yapamadıkları konularda daha çok test çözmeye teşvik ederek eksiklerini kapatmaları yönünde destekleriz. TYT – AYT hazırlık kursu sürecinde öğrencilerimizin sadece konuları öğrenip sınavda başarı göstermekten daha öte kaygılarına da şahit oluruz. 

Bunlardan bir tanesi sınavda zaman yönetimi bir diğeri ise yanlış yapma ya da istediği kadar başarılı olamama korkusudur. Bu korkular genellikle öğrencilerimizin üzerinde çok fazla baskı hissetmesinden kaynaklanır. Ancak hem aileleri hem de kurumumuz tarafından verilen psikolojik ve metodolojik destek sayesinde öğrencilerimizin sınavlara daha konsantre şekilde hazırlanmasına yardımcı oluruz. 

TYT - AYT Hazırlık Kursunun Avantajları

TYT - AYT hazırlık kursu kapsamında sınava hazırlanan öğrencilerimiz için rehberlik desteğimiz mevcuttur. Rehber öğretmenimizle düzenli görüşmeler yaparak sınav kaygısı hakkında konuşarak bu durumla nasıl başa çıkacakları konusunda onlara yönlendirmelerde bulunuruz. 

Boğaziçi Ders ayrıcalığıyla sınava hazırlanmanın ayrıcalıklarını şöyle sayabiliriz: 

  • Hazırlık sürecinde her an psikolojik ve eğitimsel anlamda destek alabilme şansı
  • Her konunun uzman branş öğretmenlerince en iyi yöntemlerle anlatılması 
  • Düzenli soru ödevleriyle konuların pekişmesi 
  • Düzenli soru çözümleriyle öğrencilerimizin yanlışlarını daha iyi anlayabiliyor olması
  • Düzenli deneme sınavlarıyla öğrencilerimizin eksiklerini tespit edip daha çok soru çözerek bu eksiklerini giderme olanaklarının bulunması
  • Sınavı psikolojik olarak nasıl yönetecekleri konusunda düzenli rehber öğretmen görüşmeleri 

TYT - AYT hazırlık kursu için sınırlı sayılı kontenjanımız dolmadan kaydınızı yaptırın!

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.