YKS Felsefe Grubu Özel Ders YKS Felsefe Grubu Özel Ders Boğaziçi Ders

YKS Felsefe Grubu

YKS seviyesinde öğrencilerin karşılaştıkları yeni ders "Felsefe" nedir? bu felsefe; Yunanca aslı kelime olan felsefe iki kelimenin birleşmesi ile meydana gelmiştir yunancada "philosophía" olan felsefe 'nin ilk kelimesi olan “philo” sevgi demektir. İkinci kelime “sophía” ise “bilgelik” demektir. “Philosophia” ise bilgelik sevgisi anlamına gelir. “Philosophos" yani filozof kelimesi de “bilgeliği seven” ya da “bilgiyi arayan” anlamlarına gelir. Tarihte ilk defa “Filozof” kelimesini Pisagor kullanmıştır. Filozof, aslında bilge görünmemek için tevazu yapan kişidir.

Felsefe özel ders eğitimi, öğrencinin kişisel gelişimine yaptığı katkının yanında, bakış açısında oluşan olumlu gelişmeler hiç azımsanmayacak kadar çoktur. Felsefe öğretmenlerimizin verdiği özel ders eğitimi, öğrenciyi sadece sınavlara hazırlamaz. Aynı zamanda okula, hayata ve geleceğe de hazırlar. Çünkü öğretmenlerimiz özel ders mantığını geliştirerek kişiye özel öğretmen düşüncesini oluşturmuş ve çocukların eğitim kariyerinin en yüksek verimde tamamlamaları için çaba sarf ederler. Özel ders deyince veliler daha çok maddi boyutu ile ilgilenmektedirler ancak beyin işcisi olan öğretmenlerimizin emeklerini maddi bir karşılıkla ödemek mümkün değildir. Buna rağmen talep edilen bedel aslında öğrencinin geleceğinde ödemek zorunda kalacağı bedelin kat kat altındadır. Özel ders aslında öğrencinin alamadığı eğitimdeki boşluğu kapatan en önemli eğitim aracıdır. Okul derslerinde kaliteli eğitim verilebilse özel ders gibi seçenek olmayacak ama yetersiz ve değişken eğitim sistemleri yüzünden öğrencilerde ve velilerde kafa karışıklığı olduğundan eğitimdeki sorunu şuan için "özel ders" kapatabilmektedir.

YKS Felsefe öğrencileri, YKS ile felsefe dersi 2. oturumunda sözel ağırlıklı sınava girecek arkadaşların karşısına çıkacaktır. Şimdiden YKS'ye hazırlanmak isteyen çalışkan arkadaşlar için topladığımız bilgiler ışığında YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı Felsefe Grubu Konuları altta verdiğimiz şekildedir. Sınav sistemi değişsede henüz konularda bir değişiklik olmadığından en güncel bilgiler bu şekildedir. Konu dağılımı ile ilgili gelişme olursa buradan öğrenebilirsiniz.

2018 YKS Felsefe Grubu Konuları

Felsefe’nin Konusu
Bilgi Felsefesi
Varlık Felsefesi
Ahlak Felsefesi
Sanat Felsefesi
Din Felsefesi
Siyaset Felsefesi
Bilim Felsefesi
Mantık Konuları
Mantığa Giriş
Klasik Mantık
Mantık ve Dil
Sembolik Mantık
Psikoloji Konuları
Psikoloji Bilimini Tanıyalım
Psikolojinin Temel Süreçleri
Öğrenme Bellek Düşünme
Ruh Sağlığının Temelleri
Sosyoloji Konuları
Sosyolojiye Giriş
Birey ve Toplum
Toplumsal Yapı
Toplumsal Değişme ve Gelişme
Toplum ve Kültür
Toplumsal Kurumlar

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)
Lütfen tam adınızı giriniz

E-mail(*)
Lütfen e-mail adresinizi giriniz

Telefon(*)
Lütfen telefon numaranızı giriniz

Talep Edilen Ders(*)
Lütfen bir ders seçiniz

Seviye(*)
Lütfen bir seçim yapınız

Ders Tipi(*)
Lütfen bir seçim yapınız

(*)
Lütfen açık rıza metnini okuyup kabul ediniz

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.