YKS Matematik Özel Ders YKS Matematik Özel Ders Boğaziçi Ders

YKS Matematik Özel Ders

Okul derslerinde ve özellikle YKS matematik soruları sizi zorluyor mu? Matematik sizin için aşılması zor bir engel haline mi geldi? Sınavlara hazırlanmak, kariyer basamaklarında yapılması gereken önemli bir adım. Her sınavda olduğu gibi YKS konularını bitirmiş olmanın yanında YKS Matematik soru çözümleri ve tekrarlar yapmanız gerekmektedir.

Matematik, ilköğretim 1.sınıftan başlayan ve ömür boyu sürecek olan bir sanat, bir felsefe, bir hayat şeklidir. Bu dersin en önemli adımları 6.sınıf matematik ve 7.sınıf matematik konu anlatımlarında verilmektedir. Temel eğitimi eksik veya bulunmayan öğrenciler sadece derslerinde değil, hayatı boyunca matematiğin eksikliğini hissedecek belkide tüm hayatını etkileyecektir. Öğrenciler veya öğrencilerin iyi bir hayatı olmasını isteyen velilerin dikkat etmesi gerekenleri önem sırası ile verir isek; YKS Matematik konuları, YKS Matematik soruları, Matematik testleri ve Matematik çalışma kitabı gibi başlık sıralamasına bağlı kalarak eksiklerini gidermelidir.

Öğrenci bu dersi kendi başına öğrenebilir mi? Hayır! iyi bir öğretmen eşliğinde, iyi bir rehberlik ile alıncak olan ders, öğrenciyi karşılaşabileceği her soru modelini tanıma, çözüm üretme, konuyu ve soruyu anlama gibi özellikler kazandıracaktır.

Temel matematik ve sınav matematiği birbirinden ayrılmaz bir denklemin parçasıdır. Bu denklemde YKS matematik testinde 80 soru üzerinden 50 matematik 30 geometri soruları bulunmaktadır. YKS Matematik konuları ise şu başlıklardadır.

2. Derece Denklemler

Çarpanlara Ayırma

Eşitsizlik Çözümü

OKEK-OBEB

Özel Tanımlı Fonksiyonlar

Reel Sayılarda İşaret İncelemesi

İşlem

Polinom

Permütasyon - Fonksiyon

Fonksiyon

Eşitsizlik Sisteminin Analitik Düzenleme Gösterimi

Olasılık

Trigonometri

Karmaşık Sayılar

Logaritma

Diziler

Determinant

Matris

Lineer Denklem Sistemleri

Limit

Türev

İntegral

Öğrenci YKS ‘ye hazırlanır iken bu konulardan birini veya birkaçını es geçmesi demek, sınavda kendisini geçen birkaç yüzbin insan demektir. Bundan dolayı her konunun iyi özümsenmesi ve konu başlıklarına göre testlerin çözülerek soru kaçırılmaması önemlidir.

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.