Uluslararası Sınavlara Hazırlık Uluslararası Sınavlara Hazırlık Boğaziçi Ders

Uluslararası Sınavlara Hazırlık 

Ulusal düzeydeki sınavlar dışında eğitim ve iş amacıyla uluslararası sınavlara hazırlık kurslarımızı değerlendirebilirsiniz. Eğer akademik kariyer ve yurt dışında çalışma hayatı planlıyorsanız eğitim kurumumuz tarafından alabileceğiniz kurslar: 

 • TOEFL
 • IELTS
 • SAT
 • GMAT
 • GRE
 • AP
 • IB olmak üzere 7 tanedir. 

Boğaziçi Ders ayrıcalığı ile her bir eğitim için ihtiyacınız olan desteği, girmiş olduğunuz deneme sınavı neticesinde uzman eğitmenler aracılığıyla alabilirsiniz.  Lise ve üniversitesi gibi eğitim kurumlarında uluslararası düzeyde eğitim almaya hak kazanmak için yukarıda listelenen çeşitli sınavlara girmeniz gerekir. Bazıları akademik düzeyde bazıları ise normal eğitim düzeyinde olan sınavların her biri farklı bir uluslararası merkez tarafından düzenlenir. Katılım sağlamak için başvuru tarihlerini kaçırmamalı, özel başvuru şartlarını sağladığınızdan emin olmalısınız. 

Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programları

TOEFL, uluslararası sınavlar arasında yurt dışı yüksek lisans programlarına kabul edilmek için girilen sınav türlerinden biridir. Bu sınavda konuşma, dinleme, yazma ve okuma olmak üzere 4 aşama vardır. Toefl, Amerika ve Avrupa olmak üzere çeşitli ülkelerde geçerliliği olan bir sınavdır. Yılda 50 kere yapılan bu uluslararası sınav türüne katılmak için est.org adresinden hesap açarak kayıt oluşturmanız gerekir. 

IELTS de yurt dışında eğitim almak amacıyla girilen sınavlardan bir diğeridir. İngilizce dilinde hazırlanabileceğiniz uluslararası sınavlardan biri de IELTS’tir. Sınav, TOEFL gibi okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 kısımdan oluşur. Sınava 140 farklı ülkeden girebilme şansına sahipsiniz. IELTS sadece akademik anlamda değil, akademik olmayan birçok kurumun da kabul ettiği dünya genelinde yaygınca uygulanan sınavlardan biridir. 

Uluslararası sınavlara hazırlık programları kapsamında Boğaziçi Ders avantajıyla kurs alabileceğiniz bir diğer sınav SAT’tır. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyenlerin ya da yurt dışında okuyup Türkiye’de lise eğitimi almak isteyenlerin katıldığı sınava SAT denir. 5 yıl geçerliliği olan sınavda okuma, yazma, kompozisyon ve matematik olmak üzere 4 kısım bulunur. AP’ye göre daha kolay olması ve Amerika’da üniversite okumak isteyenlerin okula kabul edilmesini kolaylaştırması açısından avantajlı bir sınav türüdür. 

GMAT, yurt dışında işletme yönetimi bölümünde okumak ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Sınav analitik yazma, eleştirel düşünme ve kendini analitik, muhakeme ve analiz gibi farklı bölümlerden oluşan sınavda matematik bölümü de bulunur. Matematik konusunda zorlanıyorsanız Boğaziçi Ders avantajıyla sınav mantığına uygun konu anlatımları ve soru çözümleri için uzman eğitmenlerimiz yanınızdadır. 

GRE (Graduate Record Examination), ABD’de lisansüstü eğitimi almak isteyen öğrencilerin katıldığı: muhasebe, çıkarım yapma, önemli ve önemsiz detayları birbirinden ayırma, özetleme gibi kısımlardan oluşan kademeli bir sınavdır. Sınava girmek isteyen öğrencilerin başvurularını ets.org adresinden yapmaları gerekir. 

Merkezi ABD’de bulunan College Board tarafından düzenlenen AP (Advance Placement), 60’tan fazla ülkede tanınan bir sınav türüdür. Türkiye’de ise 14 lisede geçerliliği bulunur. Bu sınavdan geçerli not alan öğrenciler, Türk liselerinde matematik, fizik, kimya, biyoloji ve istatistik gibi derslerden muaf olur.

IB (Uluslararası Bakalorya) , 3-19 yaş arasından çok farklı öğrenci grubuna uygulanan bir sınavdır. 

Neden Uluslararası Hazırlık Kurslarına Katılmalısınız? 

Her uluslararası sınav farklı bir müfredat ve soru stratejisi ile hazırlanır. Bu nedenle her sınav özelinde ayrı kurslar oluştururuz. Bu doğrultuda: 

 • Eğitim kurumumuz tarafından alacağınız uluslararası sınavlara hazırlık dersleri kapsamında hangi aşamayı nasıl cevaplamanız gerektiğini öğrenirsiniz. 
 • Farklı yaş gruplarına farklı eğitim kademelerine uygun olarak her sınav için ayrı bir kurs planı hazırlarız. 
 • Size katılacağınız sınavın tüm inceliklerini bilen ileri düzey dil becerilerinizi geliştirmeye yardımcı eğitmenlerimiz aracılığıyla hizmet veririz. 
 • Kurslarımızın tamamında size başvuru süreçleri, sınava girebileceğiniz yerler konusunda da bilgilendirme yaparız. 
 • Uluslararası sınavlara hazırlık süreci başlamadan önce alacağınız eğitim için bir deneme sınavı gerçekleştiririz. 
 • Gerçekleştirdiğimiz deneme sınavı kapsamında hazırlık kursuna başlamadan önceki durumunuzu değerlendiririz. 
 • Başlamadan önceki durumunuza uygun bir programla haftada kaç saat ders almanız gerektiğini belirleriz. 
 • Belirlediğimiz ders saatleri boyunca sınava kadar konu anlatımları, soru çözümleri, denemeler olmak üzere ilk durumunuzla son durumunuzu analiz ederiz. 
 • Eksik olduğunuz kısımlara yönelik etkili çalışma teknikleri ile daha fazla pratik yapmanızı sağlarız. 
 • Her sınav özelinde sınavın gerçekleşeceği aşamalara yönelik özel bir programla sınavda başarıyı yakalamanız için uzman eğitmenlerimizle size sonuna kadar destek oluruz. 

Siz de yabancı ülkede eğitim görmek, kariyer yapmak istiyorsanız şimdi uluslararası sınavlara hazırlık kursu için bize başvuruda bulunabilirsiniz. 

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.