TOEFL Özel Ders TOEFL Özel Ders Boğaziçi Ders

TOEFL

Boğaziçi Ders Eğitim ve Danışmanlık, ihtiyacınıza göre TOEFL hazırlık kursu ve TOEFL için özel ders sunmaktadır. Bu amaçla İstanbul’da İngilizce özel ders almak istiyor ve TOEFL’a nasıl hazırlanacağınızı merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

TOEFL Nedir?

İnternet temelli bir sınav olan TOEFL, başta Amerika ve Avrupa olmak üzere İngilizce eğitim veren uluslararası akademik kurumlarda yüksek lisans yapmak isteyen adayların İngilizce yeterlilik düzeylerini kanıtlamak üzere girdiği bir sınavdır. Sınav, adayların üniversite düzeyinde İngilizce kullanımını ve anlama seviyesini ölçmeyi amaçlar. Öğrencilerin, akademik bağlamda okuma, konuşma, duyduğunu anlama ve yazma yetilerini değerlendirmeyi hedefler.

Sınava nasıl girebilirim?

TOEFL’a girebilmek için ets.org adresinden bir hesap açarak başvuru yapmak gerekmektedir. Bir sene içerisinde 50 kez sınav yapılmaktadır. Güncel TOEFLbaşvuru tarihleri ve TOEFL giriş ücretine bilgiler ets.org adresinde yer almaktadır. TOEFL sonuçları 2 yıl geçerlidir. Takip eden 12 gün içerisinde olmadığı sürece, sınava birden çok kez girmek mümkündür. Sınav ücreti ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Türkiye için Ağustos 2018 itibariyle 185 Dolar’dır. Sınava giren kişiler, talep edecekleri her sınav sonucu için ekstra ücret ödemek durumundadırlar.

TOEFL sınavı neleri kapsar?

TOEFL “Reading”, “Listening”, “Speaking” ve “Writing” olmak üzere dört kısımdan oluşmakta ve yaklaşık 4.5 saat sürmektedir.

Sınavın “Reading” kısmında 3 ya da 4 adet akademik bir metin verilir ve bu metinlerle ilintili 36-56 sorunun yanıtlanması beklenir. Bu paragraflar çok çeşitli konularla ilgili olabilir. Sınavın bu kısmı, adayların okuduğunu anlama becerilerini ölçmeyi hedefler. Bu kısım, çıkan soru sayısına göre 60-80 dakika sürmektedir.

Sınavın “Listening” kısmında, adaylara çeşitli dersler ile kampüs ortamıyla ilintili sohbetler dinletilir. Öğrencilerin akademik bağlamlarda duyduğunu anlama ve ilişkili soruları bu çerçevede cevaplama yetilerini ölçmek hedeflenir. Bu kısımda 34 ile 51 arası soru yer almaktadır. Soru sayısına göre 60-90 dakika süre verilir.

Reading ve Listening’in ardından 10 dakikalık bir ara verilir ve TOEFL’ın “Speaking” kısmı başlar. 20 dakikada tamamlanan bu aşamada öğrencilerin 6 farklı çerçevede kısa konuşmalar yapması gerekmektedir. Bu kısımda öğrenciler aşina oldukları tahmin edilen konularda kendi görüşlerini ifade eder. Ayrıca, reading ve listening’ten ögeler barındıran entegre konuşma soruları da bulunmaktadır. Bu sorularda ise sınava giren adaylardan verilen okuma metninden ya da dinletilen konuşmadan gerekli unsurları içeren bir konuşma yapması beklenmektedir. Sınavın bu kısmı, adayların kendilerini sözlü olarak ifade etme yetilerini ölçmeyi amaçlar.

Sınavın son aşamasında ise “Writing” yer alır. Bu kısımda öğrencilerin iki adet kompozisyon yazması beklenir. Bu kompozisyonların birinde, yine bir okuma metni verilir ve bir konuşma dinletilir. Adaylardan bu konuşma ve metindeki bilgileri analiz ederek, gerektiğinde kıyas yaparak ve benzerlik kurarak bir kompozisyon yazmaları istenir. Diğer “Writing” sorusunda ise bir konu verilerek adayların o konudaki görüşünü ikna edici argümanlar kullanarak ifade etmesi beklenir.

Günümüzde sınavın internet temelli olan versiyonu daha yaygındır. Adayların sınavda zorluk yaşamamak adına Q klavye kullanımına aşina olmaları önemlidir.

Değerlendirme

TOEFL sonuçları sınav tarihinden itibaren iki hafta içerisinde açıklanır. TOEFL 0-120 arasında bir skalada değerlendirilir. Adaylar girdikleri her bölümden 0-30 arası bir puan alırlar.

TOEFL’ın Avantajları Nelerdir?

TOEFL dünya genelinde 130 ülkede yer alan, 10.000’in üzerinde akademik ve akademik olmayan kurum tarafından kabul etmektedirSınava öncelikli olarak yüksek öğrenimine devam etmeyi amaçlayan öğrenciler girse de burs ve sertifika almak isteyen adaylar, vize başvurusu yapan kişiler, İngilizce öğrenirken kaydettiği aşamayı ölçmek isteyen adaylar ve iş hayatında olup yabancı dil yeterliliğini kanıtlamak durumunda olan kişiler de TOEFL almaktadır. Üniversitede hazırlık okuyarak sene kaybetmek istemeyen öğrenciler de TOEFL alarak dil yeterliliklerini kanıtlamaktadırlar.

Boğaziçi Ders’ten Nasıl Destek Alabilirim?

TOEFL’ahazırlık sürecinde Boğaziçi Ders’in bu alanda deneyimli uzman kadrosuyla çalışabilirsiniz. İngilizce öğrenmek için dil okullarına gidecek kadar zamanınız ve bütçeniz yoksa Boğaziçi Ders sizi bu sınava hazırlayabilir. Boğaziçi Ders, size ihtiyacınıza yönelik bir program hazırlayarak sınavda zamanınızı doğru kontrol etmenizi ve yüksek skorlar elde etmenizi amaçlar. Reading kısmı için birlikte soru çözümünün yanı sıra, kelime ve okuma egzersizleri yaparak bu alanda kendinizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Listening kısmında birlikte dinleme egzersizleri yaparak analitik dinleme ve dinlerken etkili not tutma becerilerinizi geliştirmenizi sağlıyoruz. Writing kısmında ise TOEFL’da daha önce çıkmış sorulara benzer sorular üzerinde çalışarak yazı yazma becerilerinizi geliştirmeye yönelik bir program sunuyoruz. Speaking kısmında ise kısa süre içerisinde, bağlamın dışına çıkmadan kendinizi ifade edebilmeniz için örnek sorular üzerinden konuşma egzersizleri yapıyoruz. Böylelikle, endişeye kapılmadan etkili cevaplar vererek bu alandan yüksek puan almanızı hedefliyoruz.

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.