Ögeler etikete göre görüntüleniyor: Ortaokul fen bilgisi

Pazartesi, 23 Ekim 2017 05:25

5. Sınıf Fen Bilimleri

Fen Bilimleri

Fen bilimleri dersini alan öğrenciler, Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Yer Bilimleri arasındaki ilişkiyi anlamaları için temel eğitimi almış olacaklar, Her ne kadar temel düzeyde anlatılıyor olsa da fen bilimleri dersi bazı öğrenciler açısından zor dersler arasında olabilmektedir. Diğer yönüyle fen bilimleri dersi, etkinlikleri, deneyleri, gözlemleri acısında da eğlenceli derstir. Fen bilimlerinden alıncak olan özel ders eğitimi ile çocuklarımız ortaokul sınıflarında ve daha sonra lise derslerinde de kullanacakları bilgilerin temeli atmış olacaklardır. Özel ders sadece bilgi vermez aynı zamanda öğrencilere, sayısal düşünce gücü, analiz gücü, ilişki ve iletişim gücü gibi yeteneklerde kazanırlar.
Fen bilimleri dersinde işlenen konular şu şekildedir:

3. Sınıf Fen Bilimleri Konuları

Gezegenimizi Tanıyalım
Beş Duyumuz / Canlılar ve Yaşam
Kuvveti Tanıyalım
Maddeyi Tanıyalım / Madde ve Doğası
Çevremizdeki Işık ve Sesler
Canlılar Dünyasına Yolculuk / Canlılar ve Yaşam
Elektrikli Araçlar

4. Sınıf Fen Bilimleri Konuları

Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri
Besinlerimiz / Canlılar ve Yaşam
Kuvvetin Etkileri
Maddenin özellikleri /Madde ve Doğası
Aydınlatma ve Ses Teknolojileri
İnsan ve Çevre / Canlılar ve Yaşam
Basit Elektrik Devreleri
Fen ve Mühendislik Uygulamaları

İlkokulda Özel Ders Alınır mı?

Özel ders aslında eğitimin önemli bir açığını kapatıyor "kalite" eğitimde kalite nasıl oldur derseniz; öğrencilere sınıf ortamında verilen eğitim genellikle düz anlatım olduğundan, öğrencilerin farklılıkları gözetilmediğinden, psikolojik, fizyolojik ya da sosyolojik sorunları olan öğrencilerle ilgilenilmediğinden daha sayabileceğimiz bir çok problem yüzünden öğrenme tam olarak gerçekleşmemektedir. Özel ders ise tüm bu sorunları çözen "kişiye özel öğretmen" yaklaşımı sergilediği için her an öğrencinin öğrenmesine odaklı eğitim vermektedir. Özel ders ile Okul derslerindeki öğrenme düzeylerini ölçer isek özel ders eğitimi alan öğrenciler açık ara fark atmaktadır. Dolayısıyla Fen bilimleri özel ders eğitimi çocuğunuzun geleceğine yatırım sayılabilir bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkar.

Yayınlandığı Kategori 5. Sınıf Dersleri
Pazar, 15 Ekim 2017 22:57

Fen Bilimleri

6. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders

Sınav sisteminin değişimi ile Ortaokul derslerinde başarı puanları önem kazandı. bu değişim sonucu akıllar karışsada karışmayan tek şey derslerin kendisi oldu. Ortaokul dersleri içerik olarak aynı puan sistemi olarak farklılık göstermektedir.

Ortaokul derslerinde çıkmış soruları karşılaştırırken öğrendiklerimiz; partik bilgiler ve soru çözümü için hız kazanma gibi özellikleri, öğrencilerimize kazandırmaktayız. Fen bilimlerinden başarıyı yakalamak için fen bilimleri özel ders'i vermekteyiz. Fen bilimleri özel ders oluştururken konu konu ilerlemekte, öğrenci merkezli bir çalışma sürdürmekteyiz. Fen Bilimleri özel dersi için aşağıda sıraladığımız konu başlıklarında hem konu anlatımı hem de soru çözümü yapmaktayız. özellikle öğrencinin kazanım yapabilmesi için takıldığı her konu ve soruda ekstra zaman harcayarak soru kaçırmamasını sağlıyoruz.

Fen bilimleri konu konuları:

ÜNİTE 1: Canlılarda Üreme, Büyüme Ve Gelişme

ÜNİTE 2: Kuvvet Ve Hareket 

ÜNİTE 3: Maddenini Tanecikli Yapısı 

ÜNİTE 4: Yaşamımızdaki Elektrik 

ÜNİTE 5: Vücudumuzdaki Sistemler

ÜNİTE 6: Madde Ve Isı

ÜNİTE 7: Işık Ve Ses

ÜNİTE 8: Yer Kabuğu Nelerden Oluşur?

Yayınlandığı Kategori 6. Sınıf Dersleri
Çarşamba, 24 Aralık 2014 02:00

6. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri

6. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders

SBS Sınav sisteminin değişimi ile Ortaokul sınav sistemine geçiş yaptık. bu değişim sonucu akıllar karışsada karışmayan tek şey derslerin kendisi oldu. SBS dersler ve Ortaokul dersleri içerik olarak aynı sınav şekli olarak farklılık göstermektedir.

SBS çıkmış soruları ce Ortaokul çıkmış sorularını karşılaştırırken öğrendiğimiz şeyler, partik bilgiler ve soru çözümü için hız kazanma gibi özellikleri, öğrencilerimize kazandırmaktayız. SBS başarımızı Ortaokul başarısına dönüştürerek, Ortaokul özel dersleri vermekteyiz. Ortaokul derslerinden özel ders oluştururken branş branş ilerlemekte, öğrenci merkezli bir çalışma sürdürmekteyiz. Fen Bilimleri özel dersi için aşağıda sıraladığımız konu başlıklarında hem konu anlatımı hem de soru çözümü yapmaktayız. özellikle öğrencinin kazanım yapabilmesi için takıldığı her konu ve soruda ekstra zaman harcayarak soru kaçırmamasını sağlıyoruz.

Fen bilimleri özel ders konu başlıkları şöyledir:

ÜNİTE 1: Canlılarda Üreme, Büyüme Ve Gelişme

ÜNİTE 2: Kuvvet Ve Hareket 

ÜNİTE 3: Maddenini Tanecikli Yapısı 

ÜNİTE 4: Yaşamımızdaki Elektrik 

ÜNİTE 5: Vücudumuzdaki Sistemler

ÜNİTE 6: Madde Ve Isı

ÜNİTE 7: Işık Ve Ses

ÜNİTE 8: Yer Kabuğu Nelerden Oluşur?

Yayınlandığı Kategori Ortaokul Dersleri

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)
Lütfen tam adınızı giriniz

E-mail(*)
Lütfen e-mail adresinizi giriniz

Telefon(*)
Lütfen telefon numaranızı giriniz

Talep Edilen Ders(*)
Lütfen bir ders seçiniz

Seviye(*)
Lütfen bir seçim yapınız

Ders Tipi(*)
Lütfen bir seçim yapınız

(*)
Lütfen açık rıza metnini okuyup kabul ediniz

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.