12. Sınıf Fizik Özel Ders 12. Sınıf Fizik Özel Ders Boğaziçi Ders

12. Sınıf Fizik

Nasıl matematik doğanın yazım dilidir fizik 'te doğa bilimidir. evren ile ilgili "NASIL" ları cevaplamak için doğanın genel bir analizidir.

16. yüzyılda kendi sınırlarını çizmiş bir bilim dalı olmasına rağmen, Matematiksel fizik, ve kuantum kimyası gibi alanlardan dolayı fiziğin sınırlarını net olarak belirlemek zordur. Fizikteki gelişmeler öncelikle teknolojiyi etkileyip uyarlanırken diğer taraftan matematik ve felsefeyi de etkilemeye devam etmektedir. Örneğin nükleer fizikteki ve elektromanyetik fiziğindeki gelişmeler, günümüz dünyasındaki televizyon, bilgisayar, elektrikli ev aletleri, nükleer silahlar gibi ürünlerin, termodinamikteki gelişmeler ise motorlu taşımanın, mekanikteki gelişmeler kalkülüsün gelişmesine neden olmuştur.

Fizik dersi içerisinde diğer bilim alanlarını da barındırdığından anlaşılması zor bir ders olarak görülmektedir. Fizik dersi uzun süren bir eğitim sonucu tam manasıyla anlaşılmaktadır. Son yıllarda fizik dersini alt parçalara ayırarak eğitim kolaylaştırılmıştır. 12. sınıf fizik sorularına baktığımızda bazı başlıklardan çıkan soruları görmekteyiz, bu nedenle çıkan sorulara göre konu bilgisi ve soru çözümü yapılması daha akıllı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. fizik dersi için özel ders öğretmenlerimiz hedef odaklı hazırlandıklarından, öğrenciye yüksek puan aldırmak için kendilerine özgün yöntemler geliştirmişlerdir.

Fizik dersinden özel ders almak demek, çıkmış sorularda sıkça yapılan hatalar, çözümlü soru örnekleri, pratik çözüm yolları, konu anlatımlarının kolay öğrenme yolları gibi bir çok metodu öğreneceksiniz. bu metodları okullarda öğrenmeniz çok zor olduğu için özel ders bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Fizik dersi öğrenciye soyut bir ders olarak görünmektedir bundan dolayı da öğrenci zorlanmaktadır. Öğrencinin mantıklı hayal kurup, kurgu ile hayalindeki fiziksel olayı mantıklı matematik denklerimlerine dönüştürebilmesi gibi büyük bir sorun gibi görülmekte bu nedenle de fizik dersinden başarısız görülmektedir.

12. sınıf, öğrencilerin kendi alanlarındaki diğer öğrenciler ile olan yarışını zorlaştırmıştır. Fizik alanında yarışan öğrenci sayısı azalırken bu alandaki başarılı öğrenci sayısının oranı kat kat artmıştır. Fizik dersi için özel ders öğretmenleri ile bu yarışı kazanmak en akıllı yoldur. Özel ders öğretmenleri ile sorulara farklı yönlerden bakabilir ve bilginin yapılandırılması sağlanır.

Fizik özel ders öğretmeni öğrencinin evinde ona rahat bir ortam oluşturulmasına büyük katkı sağlar. Gelişim döneminde öğrenciler zorlandıkları derslerde içine kapanık olabilirler. Özel ders fizik öğretmenleri öğrencinin evinde samimi bir ortam oluşturulmasını sağlar.

Son yıllarda gelen 12. sınıf fizik soruları artık bilgi ya da formüle dayalı değildir. Öğrenci bilginin etrafında genel bir yoruma sahip olmalıdır. Yani bilgiyi anlamlandırmış olmalıdır. Yorum sorularını çözmenin tek yolu; bilgiyi sadece ezber ve hatırlama düzeyinden alıp, karşılaştırma ve uygulama düzeyine çıkarmayı gerektirir. Özel ders öğretmenleri sayesinde öğrenci bilgiye yorum getirebilir. Fizik özel ders öğretmeni ile kısa zamanda çok konu işlenir, farklı bakış açıları ile konu anlaşılır.

Fizik dersi ile çözüme kolay gidiş yolundan yararlanmak oldukça mantıklıdır. Fizik özel dersi öğrencide yanlış anlaşılmış noktaları görebilmek ve çözmek çok kolay olur. Ayrıca öğrenci özel ders hocası ile birkaç kavramın birden görülerek çözülmesi gereken sorulara faklı sorgulayıcı bakış açıları ile bakılabildiğini görür.

Fizik özel ders öğretmeni ilk ünite olarak fiziğin doğasından bahsedecektir. Fizik dersini soyutluktan kurtarmak için fizik özel ders öğretmeni gereklidir. Fizik özel ders öğretmeni bu bölümde gözlem (nitel ve nicel), fizikteki büyüklükler ve belirlenen hipotezlerin ve teorilerin sınanması alt bölümlerini öğrenciye kavratacaktır. Bu temel kavramları bilmek fiziğin uğraş alanını bilmeyi kolaylaştıracaktır. Ünitenin sonuna doğru fizik özel ders öğretmeni günlük hayattan örnekler vererek bilgiyi somut hale getirir. Bilginin anlamlaşmış olması için özel ders ile günlük hayattan örnekler verilir. Fizik, günlük yaşam ve teknoloji konuları ile fizik özel ders öğretmeni üniteyi bitirir.

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.