LGS Yaz Kampı LGS Yaz Kampı Boğaziçi Ders

LGS Yaz Kampı

LGS, ortaokuldan liseye geçecek öğrencilerin girdiği bir seviye tespit sınavıdır. Bu sınav neticesinde her öğrenci aldığı puan doğrultusunda bir okula yerleşir. LGS yaz kampı da okul dönemi öncesinde çocuklarınızın sınava etkili bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olmak için oluşturulmuş kamplardan bir tanesidir.  

Alanında uzman branş öğretmenleri, sınava yönelik taktiksel bilgiler vererek çocuklarınızın soruları daha analitik bir şekilde çözebilmelerine yardımcı olur. Bu sayede her öğrenci zorlandığı konulara daha etkili nasıl çalışabileceğini ve soru çözümünde dikkat etmesi gereken noktaları daha iyi kavrayabilir. 

LGS yaz kampı sınav müfredatında yer alan: Türkçe, matematik, inkılap tarihi,  İngilizce, din kültürü dersleri ile hazırlanmış sistematik bir ön hazırlık sürecini kapsar. 

LGS Yaz Kampı İle Etkili Bir Hazırlık Süreci 

Yaz kampları, belki de çocuklarınız için sıkıcı bir uğraş gibi gelebilir. Ama aslında onlara ihtiyaç duydukları çalışma motivasyonu kazanmaları çok da zor değil. Çocuklarınıza girecekleri LGS’de iyi bir okula yerleşebilmeleri için çok uzun saatler değil, etkili çalışma tekniklerini öğretiyoruz. 

Çocuklarınızın ergenlik döneminde yaşadığı kişisel sıkıntıları da göz önünde bulundurarak sınav streslerini azaltmaları adına rehber öğretmenlerimizin de desteğini sağlıyoruz. 

LGS Yaz Kampı Neleri Kapsar?

Öğrencilerin ezberlemesi üzerine değil, sınavda çıkacak konuları etkili bir şekilde öğrenmesi için gerekli: 

  • Konu anlatımı
  • Uygulamalı soru çözümü ve etütler
  • Yer Yer düzenlediğimiz etkinlikleriz
  • Uyguladığımız deneme sınavları
  • Öğrencinin eksik olduğu konulara yönelik hazırlanmış bir ders programı 
  • Rehber öğretmen ile görüşmeler şeklinde düzenlenmiştir. 

LGS yaz kampı kapsamında amacımız öğrencilerimize sadece standart bir eğitim programı uygulamak değildir. Aksine onları lise dönemi için de psikolojik olarak hazırlamaktır. Bunun için yeteneklerinin farkına varmaları yönünde onları destekliyor, ailelerimizle zaman zaman öğrencilerimizin durumları hakkında birebir görüşmeler gerçekleştiriyoruz. 

LGS Kampı ile Doğru Seviyede Eğitim

Kamp öncesinde oluşturacağımız gruplar için en baştan bir seviye tespit sınavı yapıyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız öğrencilerimizin eksik olduğu konuları tespit etmek ve aynı seviyede olan diğer öğrencilerle birlikte eğitim almasını sağlamaktır. 

Her öğrencinin eksik olduğu ya da zorlandığı konular farklıdır. Aslında düzenlediğimiz LGS yaz kampı da sınava ön hazırlıktır. Bu sayede öğrencilerimiz sınav disiplinine daha erkenden girebilirler. Yaz dönemini rehavete kapılmadan daha çabuk atlatarak hedeflerine ulaşmaları yolunda onlar için güzel bir çalışma ve motivasyon kampı hazırladık. 

LGS Kampı Özel Sınıflar 

7. ve 8. sınıftaki öğrencilerimize yaz kamplarımızda 8 kişilik öğrenci gruplarıyla özel ders formatında eğitim veriyoruz. Her öğrencinin eksik olduğu konularda daha rahat yardım alması için sınıflarımızdaki öğrenci sayısını az tutmaya özen gösteriyoruz. Özel ders formatında hazırladığımız bu eğitim sınıflarımızda ağırlıklı olarak Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri yer alıyor. Sınıf sayısının az olmasının avantajıyla her öğrencimizle teker teker ilgilenerek onların sorularını yanıtlıyor, eksiklerini gidermelerini sağlıyoruz.

LGS Yaz Kampı ile Sınava Kaygısına Son

Sınav kaygısı büyük olasılıkla öğrencilerin sınavda başarısız olma korkusundan kaynaklanır. Sınavı bir savaşa benzetirsek, savunma ve savaş sanatlarını öğrenen her öğrenci sınava kendinden daha emin bir şekilde girer. İşte bu özgüvenin inşası için öncelikle bilgi eksiklerinin giderilmesi, ardından sorulara doğru tekniklerle nasıl yaklaşılacağının öğrenilmesi gerekir.  

Bu amaçla her öğrencimizin mutlaka seviye tespit sınavlarına katılmasını büyük ölçüde önemsiyoruz. Bütün öğrencimizin eksiklerini teker teker tespit edip onlarla özel olarak ilgileniyoruz. 

LGS yaz kampı ile öğrencilerimize hem daha disiplinli ve sistematik çalışmayı hem de sınava psikolojik olarak hazırlanmayı öğretiyoruz. Bu sayede daha etkili ve doğru çalışmayı öğrenen öğrencilerimiz sınavı atlanması zor bir eşik gibi görmeyi bırakıyorlar.

Yaz Kampına Katılmanın Avantajları 

Kendi başlarına hazırlanacakları sınavda yanlarında bir destek olmaması, öğrencileri psikolojik olarak da çok yıpratıyor. Bu nedenle: 

  • Öğrencilerimize öğrenmekte zorlandığı dersler konusunda özel tavsiyeler ve takviyeler vererek kendilerini daha iyi bir konuma getirmelerinde yardımcı oluyoruz. 
  • Onlara etkili çalışma yöntemlerini, sınava çalışma stratejilerini, sınavda zaman yönetimini öğreterek strese yol açan birçok faktörü bertaraf etmeyi öğretiyoruz.
  • Yeme içme ve uyku düzenine kadar sınava hazırlık sürecinde nasıl yol almaları gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz. 

Boğaziçi Ders olarak sınava hazırlık kamplarımızda standart ders anlatımının ötesine geçerek öğrencilerimizin başarılı olması için gerekli bütün şartları sağlıyoruz. LGS yaz kampı hakkında bilgi almak için şimdi bize arayın!  

Yaz Kampı Talep Formu

Lütfen Beni Arayın.
İsim Soyisim(*)
Adınız Soyadınız

E-mail(*)
Invalid email address.

Telefon(*)
Hatalı Giriş

Yaz Kampı(*)
Please tell us how big is your company.

Şube Seç
Invalid Input

Eğitim Modeli(*)
Please specify your position in the company

(*)
Invalid Input

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi en kısa sürede arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.